I: spójnik przyłączający zdanie o treści niezgodnej z tym, co można wnioskować na podstawie zdania poprzedzającego;
II: partykuła komunikująca, iż to, o czym mowa w zdaniu, jest niezgodne z przewidywaniami mówiącego.

piątek, 9 października 2015

Lista popkulturalnych oczekiwań.

Lubię mieć na co czekać. Ktoś, być może Paolo Coehlo, powiedział kiedyś coś o tym, że w oczekiwaniu jest już jakaś cząstka tej radości, która dopiero nadejdzie. Coś w tym jest.
A tak się złożyło, że przede mną dużo różnych popkulturalnych wydarzeń, i choć dopiero nadejdą, to ja już się cieszę. Bo mogę, ha.
Lubię też robić listy. A więc - lista popkulturalnych oczekiwań. Przede wszystkim na najbliższe miesiące.

- Koncert Fisz Emade w Toruniu. Lubię wszystkich trzech scenicznych Waglewskich. Co prawda obecnie twórczość Fisza i Emade już tak mnie nie kręci, ale wierzę że i tak będzie sympatycznie. Bo ja tak bardzo lubię koncerty! 22 października 2015 r.

- Film Pan (Piotruś. Wyprawa do Nibylandii). Wyprawa do Nibylandii zawsze spoko, a zwiastuny wyglądają bardzo sympatycznie. No i jest w nich Hugh Jackman. Filmy związane z lubianym przeze mnie uniwersum Piotrusia Pana należą do moich ulubionych w ogóle - no kurczę, Hook z Robinem Williamsem? Jeden z moich ulubionych filmów od dzieciństwa , a Marzyciel z kolei to jeden z moich ulubionych filmów od czasów młodości. Dużo tego ulubienia... Więc no. 23 października 2015 r.

- Koncert Dave Matthews Band. Ostatni zespół, który znajdował się na mojej liście zatytułowanej "Bardzo chcę na koncert". Wieść niesie, że na żywo są niesamowici. Przekonamy się w Trójmieście 28 października 2015 r.

Siedzę i oczekuję.
- Film Kosogłos 2, czyli pożegnanie z uniwersum Igrzysk Śmierci. Jaram się jak Dystrykt dwunasty po nalocie Kapitolu, bo to się tak przyjemnie czyta i ogląda! 20 listopada 2015 r.

- Książka Feblik Małgorzaty Musierowicz, czyli kolejna część Jeżycjady. Tak, wiem, że nowa Jeżycjada to nie to samo co stara. I co z tego. I tak czekam z niecierpliwością, przeczytam w kilka dni, i będę sobie parskać śmiechem co jakiś czas. 6 listopada 2015 r.

- Koncert Róisín Murphy w Poznaniu lub Warszawie. Jeśli uda mi się zorganizować transport do i z tak, by wrócić do domu tego samego dnia. Zdecydowanie wolę Moloko niż solową Róisín, ale mam ogromną ochotę sobie na jej koncercie potańczyć. 17 lub 18 listopada.

- Koncert Hey w Toruniu. Uwielbiam Hey, uwielbiam Nosowską, uwielbiam ich koncerty. A ten będzie Unplugged, na takim jeszcze nie byłam. Ale będę, 16 grudnia 2015 r.

- Film Star Wars VII. Przebudzenie Mocy. Ostatnio nadrabiałam popkulturalne zaległości oglądając Gwiezdne Wojny. Nie żebym się od razu zakochała w Hanie Solo czy koniecznie chciała zostać Jedi, ale przynajmniej już wiem, o co w tym chodzi. A pewnie pójdziemy z rodzeństwem i Tatą, a to taki miły rytuał. 18 grudnia 2015 r.

- Nowe odcinki Sherlocka - jedyne serialowe oczekiwanie. Podobno ma być coś nowego na święta Grudzień/styczeń 2015/16, uroczo się zapowiadający odcinek specjalny dziejący się w XIX wieku.

- Nowy kryminał Roberta Galbraitha - The career of Evil. W oryginale ma być 22 października, a kiedy po polsku? Mam nadzieję, że wkrótce. Rowling kurczę pisze dobrze (bo to ona!)

- Płyta Hey, podobno ma być jakoś kiedyś. Tak mówią. Nosowska mówi.

- Płyta Lecha Janerki, też ma być jakoś kiedyś. Tak mówią. Janerka mówi.

- Film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Uniwersum Harry'ego Pottera raz jeszcze, przedłużamy dzieciństwo! Premiera światowa - 11 listopada 2016 r. ...

- Każdy nowy film Nolana. Bo lubię, jak mnie tak wciąga!

- Nowy film Woody'ego Allena. Bo lubię te jego ostatnie produkcje!

- Koncert, płytę PJ Harvey. Albo chociaż tłumaczenie wychodzącej dziś książki, której jest współautorką.

Och, tyle nadchodzącej radości!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz